Květen 2015

Maturita splněna :)

28. května 2015 v 20:11 Všechno možné
Takže jak říká nadpis, tak jsem zvládla všechny složky maturity! :) Oslavila jsem to jak se patří. A teď už se plně věnovat přijímačkám, brigádě a programu au pair. :) Jako docela jsem koukala, kolik lidí od nás ze třídy maturitu neudělalo, ale věřím, že v září to všichni zvládnou! :) Byly to pěkný nervy, dva týdny jsem ležela v učení a jedla a jedla a jedla. :D

Obří vodní polštář

17. května 2015 v 9:45 Všechno možné
Toto je trochu z jiného soudku, ale narazila jsem na návod na obří vodní polštář. Určitě ho zkusím později vyrobit. Je to dobrý nápad pro maminky, ale i třeba pro au pair a celkově myslím, že dětem by se to líbilo. Teda ještě jsem ho nezkoušela, takže jen hádám. :D Máte s tím už někdo zkušenosti?

Obří vodní polštář na zahradu za 300 Kč

A tady je návod:

Potřebujeme

- Plastovou (polyetylenovou) folii.
- Žehličku a žehlící prkno
- Papír na pečení
- Kobercovou lepící pásku

A pak pokud chcete potravinářské barvivo a chlorovou dezinfekci vody

Postup

KROK 1
Plastovou folii rozprostřeme na zemi a přeložíme napůl.

Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc1-1

KROK 2
Vemte papír na pečení o délce cca 50 cm a přeložte jej napůl. Na papír poté nakreslete podélnou čáru cca 5 centimetrů od okraje. Toto bude sloužit jako vodítko, abychom věděli, kam až máme žehličkou zajet.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc1
KROK 3
Papír polovinou položte pod folii a druhou polovinu přeložte přes folii. Začněte od rohu folie. Pod folii a papír si dáme žehlící prkno. Nastavíme žehličku na maximální výkon.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc1-2
KROK 4
Nyní pomalu přejíždějte žehličkou po papíře a tavte tak folii. Pozor! Nikdy nedopusťte aby se žehlička dotkla samotné folie. Celou by ji to roztavilo a zaneřádilo žehličku. Tlačte pevně, ale ne tolik, abyste rozměklou folii přetrhli, nebo natáhli. I v tomto případě je méně více. Kdykoliv můžete plastovou folii opět zatavit, takže začněte spíše zlehka.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc2
KROK 5
Takto zatavíme celý obvod folie.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc3
KROK 6
Nyní opatrně prořízněte v rohu folie díru na hadici. Hadici vsuňte do folie. Roh folie podložte, aby voda nevytékala ven. Můžete přidat i potravinářské barvivo.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc5
KROK 7
Díru poté stačí opět přežehlit. Stačí cíp povytáhnout směrem vzhůru tak, aby v něm nebyla voda, podložit jej rovnou plochou a přežehlit.
Obri vodni polstar na zahradu za 300 Kc4
Už se nemůžu dočkat, až to zkusim!
Zdroj: http://carujeme.cz/

 

Nudný svaťák

16. května 2015 v 20:35 Všechno možné
To je děs, jak ten svaťák rychle utíká. Už jenom pár dní a jdu na to. K dnešnímu dni si troufám říct, že umim asi polovinu otázek a to je docela slabý, ale třeba budu mít štěstí no. A to u toho sedim od rána do večera. Nikdy jsem se moc neučila, tak ani nevim, jak na to. :D

Předevčírem jsem se nabídla, že uvařim. Naši jeli pryč a vraceli se na oběd. No a já jsem v kuchyni trochu levá. :D Spíš jsem se ani nikdy neučila vařit, tak jsem se rozhodla, že je čas se to naučit, už jen kvůli tomu, že je ze mě velká holka a taky se mi to bude hodit do Ameriky. Možná. :D Inu, vařila jsem při Paničkách z Beverly Hills a dobrý bylo, že jsem doma byla sama a nikdo mi nestál za zadek. Když jsem dovařila, tak jsem to musela rychle ochutnat, jestli to vůbec budu moct našim dát k obědu. Musela jsem sama sebe pochválit, myslím, že se mi to povedlo. To samé říkali i naši, snad nekecali. :D

Včera se Česká republika dozvídala výsledky ze státních maturit. Na Facebooku lidi psali, že uspěli a že už to ví. Samozřejmě naše škola ještě ne. Bylo asi po 12 a já neustále aktualizovala mail, až nakonec se mail objevil. Uspěla jsem! :) Mám radost, ale víc mě teď děsí ustní maturita. Ano, jsem z toho celkem vydřená, protože už to chci mít za sebou a střední se už nevěnovat. :D

Jinak v létě jedeme s rodinkou do Itálie, nevím, jestli jsem se už o tom zmiňovala. :) Pro někoho je to možná jenom Lignáno, ale pro nás je to víc než dost, takže se nemůžu dočkat. Celkově se těším na prázdniny a myslím, že už by nějaký volno bodlo všem.

Přeji hezký večer :)


Neskutečná bojovnice

11. května 2015 v 14:12 Všechno možné
Narazila jsem na tento článek. Určitě spousta z vás její příběh zná. Přeju jí do budoucna hodně štěstí..:)

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/318093/zralok-ji-ukousl-ruku-ale-ona-surfuje-dal-na-prkne-i-v-9-mesici-tehotenstvi.html

Výlet

9. května 2015 v 15:05 Všechno možné
Včera už jsem to nestihla, protože jsem byla unavená, ale chtěla jsem vám napsat o našem včerejším výletu do městečka nedaleko Plzně.

Ráno jsem si dala vanu, udělala si můj oblíbený banánový koktejl a připravovala se na výlet. Vyjížděli jsme okolo 10. Asi 20 metrů před cílem jsme se dostali do kolony. Tak taťka vypnul motor a nechal zapnuté rádio. No a my máme tak boží baterku v autě, že se za 10 minut vybila. Kolona se dala do pohybu, ale my né. Takže jsem využila své schopnosti z autoškoly a sestavila výstražný trojúhelník! :D Ovšem někteří řidiči potřebovali ještě náš pokyn k pohybu. Mezitím, co taťka volal známým, tak jsme šly se ségrama do blízké vesničky na zmrzku - přičemž tam bylo asi 5 baráků a žádný obchod. :D
Ještě jsme ztroskotali blízko hřbitova, tak jsem začala hned hlásit, že je to zlý znamení, a proto se nám to stalo. :D

Čekali jsme tam asi dvě hodiny a ke konci už vyhlíželi auto s pomocí. Když jsme vyměnili baterku, tak jsme začali tleskat. :D No a mohli jsme pokračovat ve výletování. Ještě, že to počasí bylo v pohodě. :D

Jinak se učím na ustní maturitu, fakt sranda. :D

Novinky

7. května 2015 v 16:47 Au pair
Tohle mi přišlo na mail. Zase o krok blíž. :)


Ahoj :)

3. května 2015 v 9:56 Všechno možné
Důvod proč jsem se neozvala - nebylo o čem psát. Nejdříve jsme chtěla napsat článek, až bude jasné, co se mnou bude. Od posledního článku jsem nic nenapsala, protože pochybuju, že by někoho zajímala má angína, praktická maturita a nadcházející státní a školní maturita. :) Každopádně jem od vás dostala několik milých vzkazů, takže mi přišlo nefér, abych o sobě nedala vědět.

Chtěla bych blog provozovat dál, ale pokud půjdu na vejšku, myslím, že by nebylo o čem psát, což mě mrzí.

Momentálně se v budoucnosti pohybují 3 možnosti: Au pair v USA, au pair v Irsku a nebo vysoká škola tady v Čechách. Upřímně. V Čechách bydlet nechci, nebo spíš nechci trávit dalších 3 až 5 let někde na zadku a vědět, že musím vystudovat školu. Na druhou stranu, vím, že s mým oborem na střední škole, ten titul budu potřebovat. Takže se vše uvidí podle přijímaček. Kdybych odjela, tak mi nejvíc bude chybět rodina, nejradši bych si je zabalila do kufru a odvezla s sebou. Celý život jsem trávila s nimi a teď bych se musela postavit na své nohy - možná je to správně.
Au pair v USA? Strašně mě to láká a určitě bych to chtěla zkusit, ale možná ještě počkám, až budu starší. Taky mě zaujala práve au pair v Irsku, třeba jen na půl roku a až zjistím na vlastní kůži, co práce au pair obnáší, tak bych zkusila odletět do USA.

Je toho moc, a proto jsem chtěla napsat článek, až po příjímačkách na VŠ, až budu vědět, co se mnou bude.
Tak jsem se z toho trochu vypsala a jdu se učit na maturitu, která mě čeká zítra.

Všem maturantům držím palce!